Wrocławski maraton intergacyjny

rowery38_n rowery_n

Trasa Wrocław – Warszawa na rowerze w 24 godziny. Taki cel postawili sobie organizatorzy maratonu „Bez barier”. Odbył się on w dniach 26 i 27 lipca 2014 r. Organizatorem Rajdu była wrocławska Wypożyczalnia Rowerów Integracyjnych działająca przy Wyższej Szkole Bankowej.

Uczestnicy poruszali się na rowerach typu hanbike, przystosowany dla osób niepełnosprawnych, głównie tych poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Celem przedsięwzięcia jest pokazanie wszystkim, tym zwyczajnie sprawnym i tym na co dzień poruszającym się na wózkach, że po prostu można. Maraton ma udowodnić, że wózek nie musi oznaczać rezygnacji ze sportu, zamknięcia na świat i ograniczenia aktywności do minimum.

Takie wydarzenia przełamują bariery, te widzialne, fizycznie obecne w życiu osób niepełnosprawnych i te niewidzialne obecne tylko w głowach. To pożyteczne przedsięwzięcie z przyjemnością wspomogliśmy jako Centrum Produkcji Reklamowej. Zwłaszcza, że sama wypożyczalnia rowerów integracyjnych sąsiaduje z siedzibą naszej firmy. Trzymamy kciuki. Być może impreza stanie się cyklicznym wydarzeniem i za rok uda się wyznaczyć nowy cel, nową trasę i pokonać ją z równym sukcesem

rowery5657_n

(źródło fot. oficjalny funpage: https://www.facebook.com/RoweryIntegracyjne)

Zapraszamy na naszą stronę www.cpr.pl i tektoora.com